<span class='tytulTooltip'>Szkolenie z podstaw programowania arkusza kalkulacyjnego.</span>
        Szkolenie przeprowadzono rzetelnie i z ogromnym zaangażowaniem. Wiedza została przekazana w sposób profesjonalny i interesujący, a umiejętności zdobyte podczas kursu zostały wykorzystane w pracy zawodowej.
<span class='tytulTooltip'>7 szkoleń zamkniętych z obsługi programu Microsoft Excel.</span> Zrealizowane przez IT School szkolenia spełniły nasze oczekiwania zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Zostały dopasowane do potrzeb firmy oraz oczekiwań poszczególnych uczestników.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia z zakresu: Microsoft Excel VBA, Microsoft Access, Microsoft PowerPoint i SQL Oracle.</span> Szkolenia zostały przeprowadzone terminowo i z należytą starannością dostosowując proces dydaktyczny do możliwości percepcyjnych uczestników. Trenerzy wykazali się dużą wiedzą oraz ogromnym zaangażowaniem, co sprawiło, że szkolenia zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia z zakresu: Microsoft Excel VBA, Microsoft Access, Microsoft PowerPoint i SQL Oracle.</span> Szkolenia zostały przeprowadzone terminowo i z należytą starannością dostosowując proces dydaktyczny do możliwości percepcyjnych uczestników. Trenerzy wykazali się dużą wiedzą oraz ogromnym zaangażowaniem, co sprawiło, że szkolenia zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenie z „Microsoft Excel - zaawansowana obsługa arkusza kalkulacyjnego” oraz „Microsoft Excel - podstawowa obsługa arkusza kalkulacyjnego”.</span> Podczas szkoleń trener potrafił w sposób interesujący przekazać posiadaną wiedzę, reprezentując wysoki poziom przygotowania merytorycznego podpartego własnym doświadczeniem. Cenimy sobie możliwość kontaktu poszkoleniowego z trenerem, który pomaga w rozwiązywaniu pojawiających się problemów.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia z MS Project Professional 2010</span>Zajęcia szkoleniowe prowadzili trenerzy o wysokim poziomie kompetencji z bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym, potrafili przekazać wiedzę w sposób komunikatywny i interesujący dla uczestników. Powyższa opinia jest potwierdzona wynikami ankiet zadowolenia uczestników po szkoleniu. Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na stronę organizacyjną zajęć. Firma wykazała się dużą elastycznością i otwartością w doborze terminów, trenerów oraz w kwestii przygotowania materiałów szkoleniowych, które cieszyły się dobrą opinią.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia MS Excel oraz MS Access</span> Zawartość merytoryczna oraz sposób przeprowadzenia obu szkoleń zostały wysoko ocenione przez uczestników.
Polecamy współpracę w zakresie szkoleń z firmą IT School.
<span class='tytulTooltip'>Cykl szkoleń dot. Microsoft Office Excel</span> Kursy przeprowadzono w sposób profesjonalny i rzetelny, a zdobyta wiedza podwyższyła kompetencje pracowników. Trenerzy wykazali się doświadczeniem, zaangażowaniem oraz ogromną cierpliwością, co spełniło wszelkie nasze oczekiwania .
Czym są makra w Excelu? - jedno z zagadnień z kursu z VBA

29265

GODZIN SZKOLEŃ

10034

PRZESZKOLONYCH OSÓB

3994

DNI NA RYNKU

Zapewne wielu z was zetknęło się z czymś takim w Excelu co wykonuje coś samo…? Po wciśnięciu odpowiedniego guzika, wyliczają się odpowiednie kolumny i generuje się jakiś raport. To coś to…makro. Jest to nic innego jak program komputerowy napisany w języku VBA, czyli w takim jaki jest w stanie zrozumieć Excel.

Wyobraźmy sobie, że każda funkcjonalność Excela, filtrowanie, sortowanie formatowanie itd. ,są określone przez pewną linijkę kodu. Kiedy klikamy w te opcje w interfejsie użytkownika w samej aplikacji nie dzieje się nic innego jak wywoływanie( uruchamianie) odpowiedniej linijki kodu. Jeśli więc chcielibyśmy stworzyć sobie pewne urządzenie w Excelu, które wykonywałoby zawsze tą samą czynność złożoną z kilku operacji możemy złożyć ze sobą kilka takich linii kodu i w ten sposób właśnie powstało nam makro.

Czy tworzenie makr jest trudne?

Aby zacząć pracę z makrami, wcale nie trzeba znać się na programowaniu. Wystarczy, że zaczniemy nagrywać makra, a Excel sam przetłumaczy sobie nasze „klikanie” na język VBA. Jeżeli chcemy nagrać makro będziemy potrzebować kart Deweloper na wstążce (Plik > Opcje> Dostosowywanie wstążki> karta deweloper)

czym jest makro1

Na tej karcie znajdują się opcje wykorzystywane w makrach. Między innymi możemy nagrać makro korzystając z opcji Zarejestruj makro. Uruchamiamy wtedy w odpowiedniej kolejności chciane opcje i kończymy rejestrować makro. Następnie klikamy w Makra i tam widnieje nasze nagrane makro.

czym jest makro2

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na kurs z Excela na poziomie podstawowym, zaawansowanym, eksperckim lub VBA