<span class='tytulTooltip'>Szkolenie z podstaw programowania arkusza kalkulacyjnego.</span>
        Szkolenie przeprowadzono rzetelnie i z ogromnym zaangażowaniem. Wiedza została przekazana w sposób profesjonalny i interesujący, a umiejętności zdobyte podczas kursu zostały wykorzystane w pracy zawodowej.
<span class='tytulTooltip'>7 szkoleń zamkniętych z obsługi programu Microsoft Excel.</span> Zrealizowane przez IT School szkolenia spełniły nasze oczekiwania zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Zostały dopasowane do potrzeb firmy oraz oczekiwań poszczególnych uczestników.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia z zakresu: Microsoft Excel VBA, Microsoft Access, Microsoft PowerPoint i SQL Oracle.</span> Szkolenia zostały przeprowadzone terminowo i z należytą starannością dostosowując proces dydaktyczny do możliwości percepcyjnych uczestników. Trenerzy wykazali się dużą wiedzą oraz ogromnym zaangażowaniem, co sprawiło, że szkolenia zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia z zakresu: Microsoft Excel VBA, Microsoft Access, Microsoft PowerPoint i SQL Oracle.</span> Szkolenia zostały przeprowadzone terminowo i z należytą starannością dostosowując proces dydaktyczny do możliwości percepcyjnych uczestników. Trenerzy wykazali się dużą wiedzą oraz ogromnym zaangażowaniem, co sprawiło, że szkolenia zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenie z „Microsoft Excel - zaawansowana obsługa arkusza kalkulacyjnego” oraz „Microsoft Excel - podstawowa obsługa arkusza kalkulacyjnego”.</span> Podczas szkoleń trener potrafił w sposób interesujący przekazać posiadaną wiedzę, reprezentując wysoki poziom przygotowania merytorycznego podpartego własnym doświadczeniem. Cenimy sobie możliwość kontaktu poszkoleniowego z trenerem, który pomaga w rozwiązywaniu pojawiających się problemów.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia z MS Project Professional 2010</span>Zajęcia szkoleniowe prowadzili trenerzy o wysokim poziomie kompetencji z bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym, potrafili przekazać wiedzę w sposób komunikatywny i interesujący dla uczestników. Powyższa opinia jest potwierdzona wynikami ankiet zadowolenia uczestników po szkoleniu. Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na stronę organizacyjną zajęć. Firma wykazała się dużą elastycznością i otwartością w doborze terminów, trenerów oraz w kwestii przygotowania materiałów szkoleniowych, które cieszyły się dobrą opinią.
<span class='tytulTooltip'>Szkolenia MS Excel oraz MS Access</span> Zawartość merytoryczna oraz sposób przeprowadzenia obu szkoleń zostały wysoko ocenione przez uczestników.
Polecamy współpracę w zakresie szkoleń z firmą IT School.
<span class='tytulTooltip'>Cykl szkoleń dot. Microsoft Office Excel</span> Kursy przeprowadzono w sposób profesjonalny i rzetelny, a zdobyta wiedza podwyższyła kompetencje pracowników. Trenerzy wykazali się doświadczeniem, zaangażowaniem oraz ogromną cierpliwością, co spełniło wszelkie nasze oczekiwania .
Gdzie przechowywane są makra?

29265

GODZIN SZKOLEŃ

10034

PRZESZKOLONYCH OSÓB

3994

DNI NA RYNKU

W poprzednim artykule Makra – od czego zacząć?nagrywaliśmy nasze pierwsze makra. Zgodnie z jednym z ostatnich zdań w tamtym artykule zapisywaliśmy plik Excela w formacie XLSM. Wszystko po to by to co nagraliśmy nie przepadło. Jak w takim razie makra są przechowywane?

Makro to kod w jeżyku programowania VBA. Nieważne czy makro jest nagrane, czy napisane przez użytkownika jest to po prostu kod. Jest on zawsze przechowywany w pliku Excela. Nie w systemie, nie w plikach tymczasowych, po prostu w pliku. A dokładnie rzecz ujmując Modułach, które są w plikach.
Aby zobaczyć na własne oczy wybierzmy z karty Deweloper opcje Visual Basic.

gdzie3

Ukaże się nam wtedy okienko widoczne poniżej.

gdzie2

Po lewej stronie znajduje się okienko Project, w którym znajdują się części pliku Excela (jeżeli nie widać okienka Project wciśnij menu View i wybierz Project Explorer). Ten konkretny plik to wszystkie makra, które nagraliśmy w poprzednim artykule. Widzimy tutaj arkusze i moduły. Jeżeli w jakiś pliku nie ma modułów, to znaczy że żadne makro nie zostało nagrane. Jeżeli klikniemy dwa razy na „Module1” otworzy się nam główna część, w której zawiera się kod VBA.

Sami wybraliśmy tą lokalizację

Tak naprawdę to sami, najprawdopodobniej całkiem nieświadomie, wybraliśmy taką lokalizację kodu. Podczas nagrywania naszych makr pojawiało nam się poniższe okienko w którym mogliśmy wybrać gdzie makro ma się zapisać.

gdzie1

1. Pierwszą możliwością do wyboru jest „Skoroszyt makr osobistych”. Co to takiego? To taki plik Excela( plik ma nazwę „Personal”), który jest zapisywany w Katalogach Excela. To taki plik, który zawsze jest. Wybór tej opcji daje mi możliwość korzystania z makra umieszczonego w „Personalu” zawsze na tym komputerze, nieważne w jakim pliku się znajduję.
2. Opcja „Nowy skoroszyt”, tworzy nowy plik Excela i makro zostanie w nim zapisane.
3. Domyślnie zaznaczona jest opcja „Ten skoroszyt”. Oznacza to, że makro zostanie zapisane w tym konkretnym pliku. Dzięki temu, gdy przeniesiemy plik na inny komputer, makro będzie działało również w nowym miejscu, w momencie, gdy ten plik jest otwarty( pod warunkiem oczywiście, że plik został zapisany w odpowiednim formacie).

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na kurs z Excela na poziomie podstawowym, zaawansowanym, eksperckim lub VBA